El Barco (Statek) - Forum miłośników Hiszpańskiego serialu EL BARCO i Hiszpańskiej TV

Witamy na forum ;) Forum dostępne po zarejestrowaniu się. Serdecznie zapraszamy!


#1 2011-04-07 12:55:18

Desperado

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-06
Posty: 17
Punktów :   

Znani reżyserzy : Guillermo del Toro

Guillermo Del Toro urodził się w 1964 w Guadalajarze w Meksyku.
Jest magistrem tamtejszego uniwersytetu. Początkowo pracował pod kierunkiem zdobywcy Oskara, specjalisty do spaw makijażu i efektów specjalnych, Dicka Smitha, później założył własną firmę, Necropolis, zajmującą się tymi dziedzinami sztuki filmowej.
Na początku swej kariery filmowej del Toro produkował i reżyserował wiele produkcji dla meksykańskiej telewizji. Napisał i wyreżyserował liczne odcinki telewizyjnych seriali meksykańskich.
W 1985 roku, w wieku 21 lat, wyprodukował film fabularny "Dona Herlinda and Her Son", którego reżyserem był Jaime Humberto Hermosillo.
Del Toro zdobył nagrodę krytyków na festiwalu filmowym w Cannes w 1992, a także dziewięć nagród w swoim ojczystym kraju, Meksyku, za swój debiut fabularny "Cronos".
Od tego czasu jego nazwisko stało się szeroko znane, del Toro należy obecnie do grona najbardziej poszukiwanych reżyserów. Del Toro specjalizuje się w swoim ulubionym gatunku filmowym, horrorze.
Po "Cronosie" nakręcił "Mutanta", którego był także współscenarzystą.
W filmie udział wzięli Mira Sorvino, Jeremy Northam, Josh Brolin i Charles Dutton. Kolejnym filmem del Toro był hiszpańskojęzyczny horror "The Devil’s Backbone", w którym wystąpili Eduardo Noriega, Marisa Paredes i Federico Luppi. Film powstał jako koprodukcja firmy del Toro, Tequila Gang, z firmą Pedra Almodovara, El Deseo

FILMY:

2011 : 3D Kung Fu Panda 2
         
2010: Don't Be Afraid of the Dark     
         Biutiful          
         Hater         
         Oczy Julii (Los Ojos de Julia)

2009: Caleuche: El llamado del mar   
          Istota (Splice)

2008: Rudo i Cursi (Rudo y Cursi)
         Cosas insignificantes     

2007: Sierociniec (El Orfanato)

2006: Labirynt fauna (El Laberinto del fauno) za ten film otrzymał nagrodę BAFTA oraz 2 nominacje     

2004    Crónicas     

2002    Asesino en serio     

2001    Kręgosłup diabła (El Espinazo del diablo)

1985    Doña Herlinda y su hijo 



Mnie najbardziej podobał się "Labirynt  fauna"

Offline

 

#2 2011-08-27 19:42:42

 paulax5

Administrator

Skąd: Estrella Polar
Zarejestrowany: 2011-03-18
Posty: 937
Punktów :   57 

Re: Znani reżyserzy : Guillermo del Toro

Bardzo podobał mi się jego film "Sierociniec" jak i "Oczy Julii" - w sumie jedne z moich ulubionych filmów i kiedy dowiedziała się że będzie kolejny jego film-tym razem mam na myśli "Don't be afraid of the dark" u nas w kinach od razu wiedziałam, że muszę na niego pójść i tak wczoraj była premiera więc musiałam pójść no i kolejny świetny film! szkoda tylko że tym razem angielski a nie hiszpański   Po część film miał kilka scen/kilka rzeczy z fabuły podobnej do Sierocińca, jak na przykład mieszkanie w dużym domu, w którym kiedyś rozegrała się tragedia i oczywiście jedno dziecko niczemu nie winne zauważające istoty kryjące się w domu ( w sierocińcu duchy zmarłych dzieci). Film super Katie Holmes bardzo fajnie grała, sympatyczna postać bardzo ją polubiłam w filmie w przeciwieństwie do Ojca dziewczynki dlatego zakończenie tak sobie mi się podobało, ale super film naprawdę POLECAM!  i polecam nie tylko "Nie bój się ciemności" ale inne też. świetny reżyser. Mam nadzieję, że to jeszcze nie koniec jego filmów


https://lh3.googleusercontent.com/-qigTOi8oeJk/UFeaf8EWwLI/AAAAAAAAAC0/5ZNi_5vdz20/s600/3.jpg

"¡Quiero que este viaje no se acabe nunca!"

Offline

 

#3 2011-09-22 21:28:51

Aleydis

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-22
Posty: 24
Punktów :   

Re: Znani reżyserzy : Guillermo del Toro

Labirynt Fauna jest po prostu magiczny.

Offline

 

#4 2011-10-26 10:17:52

effy007

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-20
Posty: 10
Punktów :   

Re: Znani reżyserzy : Guillermo del Toro

Tak Labirynt Fauna jest przegenialny!

Offline

 

#5 2012-11-27 20:32:59

 agasz84

Stały bywalec

Skąd: Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 2011-04-16
Posty: 151
Punktów :   

Re: Znani reżyserzy : Guillermo del Toro

Moim ulubionym filmem tego reżysera jest również " Labirynt Fauna ". W drugiej kolejności to " Kręgosłup diabła " i " Sierociniec " oraz  " Oczy Julii ".  Niestety jego ostatnie dzieło kręcone w USA " Don't Be Afraid of the Dark " nie przypadło mi do gustu. Jak dla mnie to totalna porażka. Mam nadzieję, że to jednorazowa wpadka i wkrótce nakręci jakiś kolejny niezapomniany film.

Offline

 
Pogadam

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://lukaszsurma.pl/ jobadvertisements BoĂŽte de vitesses Peugeot Boxer